APIE STRAIPSNIŲ AUTORIŲ


Dr. Remigijus Venckus (g. 1981) yra medijų kultūros tyrinėtojas ir medijų menininkas. Šiuo metu dr. Remigijus Venckus vadovauja Vilniaus Gedimino technikosuniversiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedrai, dirba docento pareigose. Lietuvos ir užsienio organizacijose skaito autorines paskaitas apie vizualumą ir technologijomis grįstą kūrybą, publikuoja straipsnius kultūros, medijų ir meno temomis.

Aplankykite autorinę

Dr. Remigijaus Venckaus

interneto svetainę

www.venckus.eu >>>

VGTU Kūrybinių industrijų

asmenybių pristatymas

Straipsniai – interviu

Plačiau>>>

Išsilavinimas

R

Daktaro laipsnis

2014 m. Vilniaus dailės akademijoje apginta humanitarinių mokslų menotyros disertacija Jacques’o Derrida dekontrukcijos taikymas videomeno tyrimui. Vadovas prof. dr. Gintautas Mažeikis

R

Magistro laipsnis

2006 m. Šiaulių universitete su pagyrimu apgintas humanitarinių mokslų meno istoriko magistro baigiamasis darbas apie egzistencializmą šiuolaikinėje fotografijoje.

R

Bakalauro laipsnis

2004 m. Šiaulių universitete su pagyrimu baigė dailininko grafiko specialybę ir apgynė menų bakalauro baigiamąjį darbą. Sukurtas 25 min. trukmės vaidybinis videofilmas.

R

Vidurinis išsilavinimas

2000 m. baigė Akmenės rajono Ventos vidurinę mokyklą (dabar gimnaziją).

Dr. Remigijus Venckus taip pat recenzuoja šiuolaikinio meno parodas ir rašo straipsnius apie tapybą, fotografiją ir videomeną. Jo parengtos Kritinės recenzijos apie žinomus Lietuvos ir Vakarų pasaulio menininkus lydi parodas ne tik Lietuvoje, bet ir Danijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Latvijoje, etc. Nuo 2008 m. yra Tarptautinio vaizduojamųjų menų festivalio „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“ meno kritikas. 2007 – 2014 m. parengė ir paskelbė 123 kritinеs recenzijas apie pasaulyje garsių lietuvių ir užsienio kūrėjų meną. Publikavo 153 straipsnius apie meną ir kultūrą. Yra pirmojo vadovėlio apie videomeną lietuvių kalba autorius („Videomeno dekonstrukcija“ 2008 m.). Yra metodinio leidinio skirto kūrybiniam darbu naudojant audiovizualines priemones neįgaliųjų ugdyme bendraautorius („Kūrybiškumas ir socialinė integracija“, 2009).

Kultūros kirtis savaitraštyje

Šiaulių naujienos

Plačiau>>>

Remigijus Venckus: „Kūrybos neatimsite niekada!“

Gabrielė Pastaukaitė kalbina dr. Remigijų Venckų. „Pristatydamas parodą, jaučiuosi taip, lyg švęsčiau gimtadienį“, – sako medijų menininkas, meno ir kultūros kritikas doc. dr. Remigijus Venckus. Šįkart šventė vyksta gimtajame menininko krašte: Šiaulių universiteto...

Reakcija: paroda vyriškojo seksualumo tema?

https://youtu.be/W2J6zmI9UBE Šiaulių televizijos parengtas reportažas, laidoje reakcija, pristato 2018 m. vasario 2 d., 18:00 val. Šiaulių universiteto Dailės galerijoje (Vilniaus g. 141, Šiauliai 76353) atidarytą medijų menininko, kultūros ir medijų kritiko, Vilniaus...

Aš nesistengiu kurti gražaus meno ir būti kam nors patogus

Romualda Urbonavičiūtė kalbina dr. Remigijų Venckų. „Šiaulių naujienų“ penktadienio numeriuose publikuojame interviu ir kritinius straipsnius, parengtus Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjo doc. dr....

VGTU dėstytojas paskaitoje privertė raudonuoti studentes

Joana Gimberytė-Juronė kalbina dr. Remigijų Venckų. Po antklode susipynę nuogi vyrų kūnai ir biblinės temos – šiuo deriniu garsėja šiauliečio menininko fotografijos. Parodą Kaune atidaręs vyras drąsiai kalbėjo apie nuogybę, tikėjimą ir vieną žinomiausių šių dienų...


Atsiliepimai

Būdamas kūrybingu ir charizmatišku jaunu mokslininku bei menininku Remigijos Venckus gerai žinomas ir aukštai vertinamas tiek akademinėje, tiek kūrybinėje, bohemiškoje aplinkoje. […] Būdamas nuolat kupinas kūrybinės energijos ir entuziazmo naujiems projektams jis paskatina kolegas bei bendradarbius labiau pasikliauti savo jėgomis bei aktyviau pasinerti į dinamišką akademinio pasaulio bei kūrybinių industrijų sampyną. Remigijaus kritinės apžvalgos vizualiųjų menų tematika žavi grakščiu rašymo stiliumi, subtiliomis įžvalgomis ir drąsiais vertinimais.

Doc. dr. Agnieška Juzefovič – Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentė

Laikas su Remigijumi. Parašai nepažįstamam žmogui dalykinį laišką. Ir gauni nuoširdų apmąstytą atsakymą. Mat kaip… šiais laikais. Niekada nežinai, koks pėdsakas švystelės nei tavo, nei kito tekste. Gal čia tas mentalinis pokalbio žvilgsnis – differance – lyg vientiso minties audinio atspalvių raibuliavimas kontekstų vandenyne? Ir Remigijaus mene, ir savituose tekstuose.

Doc. dr. Nijolė Taluntytė – Vytauto Didžiojo universiteto docentė

Dr. Remigijus Venckus – daugialypė asmenybė; šis gyvo ekscentriškumo, darbštaus mokslininko ir įdomaus menininko tipažas ne toks jau dažnas reiškinys mūsų akademiniuose sluoksniuose.

Dr. Tautvydas Vėželis – Vilniaus Gedimino technikos universitetas

Nuo  2015 m. rudens pradėjau dirbti […]  kartu su dr. Remigijumi Venckumi. Esu labai dėkingas jam, kad jis buvo puikus mentorius žengiant mano pirmaisiais dėstytojavimo žingsniais. Jo profesionalių patarimų ir įžvalgų dėka, įgavau reikalingo pasitikėjimo, profesionalumo bei kartais pritrūkstamos motyvacijos. Žvelgiant į jo atsidavimą akademiniam, moksliniam bei meniniam darbui, džiaugiesi, kad Lietuvoje užaugo nauja karta, kuri kelia kartelę į naujas aukštumas ir motyvuoja kitus neatsilikti.

 Justinas Uba – IOM – UN Migration Agency Projektų koordinatorius. 

Dr. Remigijus Venckus – tai žmogus, kuris sugeba profesionaliai suderinti meną, mokslą, administravimą ir mentorystę. Norint pasiekti norimus aukščiausio lygmens rezultatus tokiose skirtingose ir ypač daug jėgų reikalaujančiose veiklose, būtina operatyvi komunikacija, vidinis užsidegimas ir savęs netausojimas – buvimas ne sau, o kitiems. Kas mane nuolat stebina gerąja prasme – jo kantrybė ir sugebėjimas rasti išeitį, esant pokyčiams. Retos savybės. Už jas versle mokami dideli pinigai. Būtent dr. Remigijus Venckus stabiliai išlaiko šias savybes tais atvejais, kai labiausiai reikia operatyvaus atsakymo, kantraus patarimo ir įžvalgos, guodžiančio jumoro jausmo ir atsidavimo idėjai; ir tada, kai reikia nuosekliai sudėlioti sistemą ir paskatinti dirbti sistemingai visą eilę „sunkiai kontroliuojamų“ asmenybių.

Aistė Mažeikienė – Organizacijų psichologė

Dr. Remigijus Venckus – vienas iš drąsiausių Lietuvos menininkų, unikaliai perteikiantis savo idėjas. Tokios asmenybės kaip jis yra skatinančios visuomenę tobulėti ir išbandyti naujus dalykus. Ateities informacinių technologijų ir mokslo atstovai lauks būsimų dr. Remigijaus Venckaus darbų ir nuomonės.

Edgaras Abromavičius – vaizdo žaidimų kūrimo studijos UAB SneakyBox projektų vadovas.

Rekomenduojame

Aplankykite autorinę

Dr. Remigijaus Venckaus

interneto svetainę

www.venckus.eu >>>

Dr. Remigijaus Venckaus

Fotografo veikla

www.foto.venckus.eu

VGTU Kūrybinių industrijų asmenybės

Interviu

Plačiau>>>

Į klausimus atsako dr. Remigijus Venckus

Interviu

Skaityti interviu >>>