Dr. Remigijus Venckus.

Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus yra aktyvus kūrėjas, rengiantis autorines meno parodas Lietuvoje ir už šalies ribų. Visą gegužės mėnesį Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografijos galerijoje buvo eksponuojama jo fotografijos kūryba. Lankydamasis muziejuje doc. dr. R. Venckus susipažino su įstaigos veikla ir vykdoma ekspozicinių erdvių rekonstrukcija. Ne tik apie tai, bet ir apie kūrybą kviečiame skaityti pokalbį su muziejaus direktoriumi, fotomenininku Romualdu Vaitkumi.    

– Romualdai, esate vienas ryškiausių Mažosios Lietuvos krašto fotografų, apie kurį galbūt žino ne visi didžiosios Lietuvos gyventojai. Noriu jūsų paprašyti prisistatyti ir glaustai papasakoti apie savo kūrybinį kelią.
–  Aš gimiau 1966 m. balandžio 22 d. Tauragės rajone, Jucaičių kaime. Baigiau Lietuvos žemės ūkio akademiją (dabar – Stulginskio universitetas). Ilgai dirbau Tauragės krašto muziejuje Gamtos ir fotografijos skyriaus vedėju. Šiuo metu vadovauju visam muziejui.

Nuo 1999 m. esu Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, o 2005 m. man buvo suteiktas LR meno kūrėjo statusas. 2007 m. už pasiekimus fotografijos srityje buvau apdovanotas Tauragės apskrities Garbės ženklu. Dabar esu Lietuvos spaudos fotografų ir žurnalistų sąjungos klubo narys.

Beje, anksčiau man teko ilgai dirbti Tauragės moksleivių kūrybos centre – mokyti moksleivius fotografijos. 16 metų vadovavau Tauragės fotografų klubui „Fotojūra“.

Romualdas Vaitkus. R. Vaitkaus nuotr.

– Gal galite išsamiau pristatyti savo pasiekimus?
– Esu 2012-ųjų. Lietuvos spaudos fotografų konkurso „Auksinio kadras“ laimėtojas kategorijoje „Gyvenimas“. 2012 m. už nuopelnus fotografijos menui man buvo įteikta Lietuvos fotomenininkų sąjungos premija. Tais pačiais metais buvau Tauragės „Metų žmogus 2012“ nominacijos „Metų ambasadorius“ nugalėtojas.

Vis dar aktyviai organizuoju Tauragės, Lietuvos ir užsienio fotomenininkų fotoparodas. Rengiu ir dalyvauju įvairiuose projektuose Lietuvoje ir užsienyje (Lenkija, Vokietija, Rusija, Baltarusija, Latvija, JAV).

Esu surengęs 12 personalinių fotoparodų. Ilgą laikotarpį rengiau ir vykdžiau keletą projektų, susijusių su fotomenu („Karaliaučiaus paveldo fotoatspindžiai“, „Vizualūs laiškai Tauragės krašto paveldui“, „Tauragės rajono kaimų fotofondų kūrimas“, „Kultūros paveldas tarp praeities ir dabarties“, „Fotonavigacija jaunajai kartai“, „Fotoklubų suvažiavimai“ ir t. t.

– Šiuo metu jūs dirbate Tauragės krašto muziejuje. Gal galite trumpai jį pristatyti?
– Tauragės krašto muziejui „Santaka“  jau vadovauju antrus metus. Muziejus įkurtas 1990 m. Jame yra kaupiama informacija ir eksponatai, susiję su Tauragės krašto kultūros istorija, gamta, žmonėmis. Veikia Istorijos, Etnografijos, Gamtos-fotografijos skyriai.  Šiuo metu fonduose saugoma daugiau kaip 18 000 eksponatų.

Tauragės Krašto muziejus. R. Vaitkaus nuotr.

– Romualdai, esate gerai Tauragės krašte ir Lietuvoje žinomas fotografas. Kokios buvo priežastys, lėmusios posūkį fotografijos ir meno kūrybos link?
– Tikslieji mokslai niekada nebuvo prie širdies – labiau literatūra, menas, kūryba. Kažkokią gerojo užkrato dalelę tikriausiai įnešė ir dėdės Juozo dovanotas fotoaparatas „Smena“. Juo ir sukūriau pirmąsias fotografijas. Po to mane aplankė ilga pauzė.

Tik studijų universitete metu nusipirkau „Zenit“ fotoaparatą ir pradėjau ilgas valandas leisti studentiškoje fotolaboratorijoje darydamas įvairią analoginę fotografiją. Pamažu pradėjau dalyvauti bendrose studentiškose parodose. Turėjome labai gerą fotografijos mokytoją a. a. Visvaldą Dragūną. Manau, jis ir buvo tas didžiausias pastūmėjimas rimtesnės fotografijos link.

Pabaigęs mokslus universitete pradėjau dirbti muziejuje ir jau fotografija buvo ne kokia nors svetima ir nepažįstama medija, bet sava. Pats įsirengiau fotolaboratoriją ir nejučia visos veiklos įgavo progresyvų pagreitį. Tai, ką dariau ir darau, man visada labai patiko. Aš ir dabar visus darbus darau su labai didele meile.

– Kokios jūsų kūrybos temos, kas jas inspiruoja? Kas jums fotografijos kūryboje yra svarbiausia?
– Labiausiai mėgstu fotografuoti kaimo aplinką. Socialinis reportažas yra mano mėgstamiausias žanras. Tikriausiai tai lemia natūralumas ir mažas apsimetinėjimo procentas. Patinka ir gatvės, kelionių fotografija. Jau esu apkeliavęs daugiau kaip 40 valstybių, o mano palydovas visada buvo fotoaparatas.

Žavi fotografijos išliekamoji vertė, teikiama analitikos galimybė. Fotografija leidžia praėjus laiko tarpui suvokti ir vertinti. Šiandien aš tikiuosi, kad iš mano kūrybos ateities kartos galės mokytis, galės analizuoti mūsų laikmečio detikrovę: aprangą, kasdienę aplinką, architektūrą ir kt.

Romualdas Vaitkus. Be pavadinimo

– Šiandien gyvename skaitmeninių vaizdų apsuptyje, vaizdai čia pat gimsta ir miršta. Ką skaitmeninė technologija davė gero fotografijos kūrybai ir kaip neigiamai paveikė?
– Tikra tiesa, esame persisotinę vaizdų, nemokame atsirinkti kokybiškų atvaizdų, pasiklystame tarp geros fotografijos ir šlamšto.

Nemažai metų teko dirbti spaudos fotografu, todėl aš dabar su šypsena pamenu akimirkas, kai reikėdavo skubiai pateikti nuotraukas spaudai. Man tekdavo karpyti juosteles, jas ryškinti ir atspausdinti. Šiandien visą šį sunkų darbą palengvina skaitmeniniai fotoaparatai.

Analoginė fotografija man visuomet buvo ir liks sava, arti širdies. Mokiniams suteikdavau visiškas analoginės fotografijos žinias, nes fotografui reikia išmanyti ir analoginio atvaizdo kūrybos procesą. Skaitmeninis amžius palengvino momentinį nuotraukos gimimą ir analizę. Galima labai greitai gauti atvaizdą, atitinkantį pačius geriausius techninius rezultatus. Deja, šiandienos kūrėjus išbalansavo nuolatinė koncentracija ties fototechnika.

– Esate Tauragės krašto muziejaus direktorius. Kokios priežastys lėmė jūsų karjeros posūkį ir kaip jį jūs pats  vertinate?
– Muziejuje dirbu jau 25 metus. Galima sakyti, kad teko jį kartu su tuometiniu muziejaus pradininku Česlovu Vaupšu kurti. Žinoma, kiekviena muziejaus kertelė man yra nemirštanti istorija. Visada man patiko darbas muziejuje, nors ir nemaniau, kad kada nors tapsiu jo vadovu. Tikriausiai ateina kartais toks momentas, kai pradedu jausti, jog vienoje sferoje esu nemažai pasiekęs, ir norisi savo patirtį susieti su nauja veikla bei išbandyti jėgas. Tikriausiai todėl mes dabar bandome kurti modernų, šiuolaikišką muziejų. Atrodo, mums sekasi. Savo sprendimo nesigailiu.

Romualdas Vaitkus. Jono portretas

– Kuo išskirtinis Tauragės krašto muziejus? Kodėl jį dera aplankyti keliaujantiems?
– Muziejus yra įsikūręs 19 amžiaus pradžios pilyje. Tai vienintelis toks architektūros ansamblis Lietuvoje. Nuo pat pastatymo pilis buvo naudojama muitinės reikmėms. Iki šiol statinyje yra išlikusios areštinės patalpos, šulinys, kur buvo girdomi arkliai.

Muziejaus lokacija yra labai įspūdinga. Šiandien tikrai įdomi ir turtinga archeologijos ekspozicija, neseniai ten įkurdinta ir daug interaktyvių technologijų. Pirmieji Lietuvoje sukūrėme interaktyvią kinetinio smėlio dėžę, kuri praverčia norint lankytojams paaiškinti apie piliakalnius, jų gynybines sienas ir įtvirtinimus.

Didelio susidomėjimo susilaukė ir tremtinių bei politinių kalinių kančių namai-muziejus. Ten yra atkurtas partizanų bunkeris, tardymo patalpos su integruotu interaktyviu tardymu, areštinė ir kt.

– Šiuo metu vykdoma muziejaus renovacija. Gal galite papasakoti, ko galima tikėtis po muziejaus renovacijos? Kaip muziejaus ekspozicija pasikeis, kokių naujovių ir naujų eksponatų išvys lankytojai?
– 2017–2019 m. muziejaus erdvėse Tauragės rajono savivaldybės iniciatyva įgyvendinamas projektas „Tauragės krašto muziejaus modernizavimas“. Jo tikslas – muziejų paversti modernia ir šiuolaikiška laisvalaikio erdve. Muziejuje bus įrengtos dinamiškos, nuolat kintančios ekspozicijos, interaktyvios erdvės, pritaikytos renginiams organizuoti, edukaciniams užsiėmimams, vaizdo ir garso terapijai. Lankytojai bus aktyviai įtraukiami į pažinimo procesą, žinios perteikiamos pasitelkiant išmaniąsias technologijas.

Įgyvendinant projektą bus modernizuotas 641 kv. metrų muziejaus plotas, atnaujintos etnografijos, gamtos ir istorijos ekspozicijos. Gamtos skyriuje veiks gyva ekspozicija, pasipildysianti dviem 1500 litrų talpos akvariumais su tropinėmis žuvų rūšimis bei stovinčio ir lėtai tekančio vandens vietinių žuvų rūšimis.

Baigus modernizavimo projektą veiks naujos paslaugos: muziejininko-restauratoriaus kabinete veiks atvirų durų dienos, įkursime atviros prieigos fondų saugyklos ekspoziciją, veiks interaktyvi ekspozicija viename iš pilies bokštų, kuri vadinsis „Tarp praeities ir ateities“.

Pirmajame pilies bokšto aukšte bus pristatoma virtuali Tauragės istorija. Tauragės istorijai perteikti naudojama 360 laipsnių vaizdo transliavimo technologija.

Antrasis aukštas bus pritaikomas modernaus audiovizualinio meno, videoprojekcijų demonstravimui, garso transliavimui. Tai virtualios realybės pramoginio, relaksacinio pobūdžio salė. Vaizdas šioje salėje transliuojamas ant lubų skliauto. Po projekto įgyvendinimo bokšto antrajame aukšte planuojama organizuoti jaunų vietos kūrėjų audiovizualinių, video- ir garso kūrinių reprezentacinius renginius.

Taip pat numatytas lifto įrengimas, skirtas nusileisti į rūsį, kur bus atidengtas autentiškas rūsio sienų akmens mūras.

Romualdas Vaitkus. Šeima. Plaškai

– Ar nemanote, kad su gausiu technologijų naudojimu iškils naujų ir netikėtų iššūkių? Kokie jie?
– Taip, tai tiesa. Technologijos nestovi vietoje… Kas nauja šiandiena – jau sena bus rytoj. Todėl puikiai dirbo projektų specialistė rašydama įvairius projektus ekspozicijų modernizacijos atnaujinimui. Manau, mums pavyks ilgai likti moderniems.

– Pabaigai noriu paklausti apie jūsų kūrybos planus. Koks šiuo metu kūrinys arba kūrinių ciklas gimsta ir kada jį galėsime išvysti? Ar jūs tikrai esate laimingas vadovaudamas muziejui ir kurdamas fotografiją?
– Šiuo metu laisvo laiko kūrybai beveik nelieka. Labiau esu tapęs kitų menininkų kūrybos stebėtoju ir vertintoju. Tokią trumpą pauzę aš labai vertinu. Suvokiu, kad direktoriaus kadencija yra laikina ir tikiuosi, kad kažkada vėl grįšiu į nuolat tekančią kūrybos srovę, tik, kaip sakoma, du kartus į tą pačią upę neįbrisi.

Manau, grįžus mano kūryba jau bus kitokia… Kokia ji bus – dabar ir yra tinkamas laikas apie tai pamąstyti.

– Dėkoju už puikų ir įkvėpiantį pokalbį, nekantriai laukiu muziejaus atidarymo po renovacijos ir visiems linkiu jame būtinai apsilankyti.

Skaitytojams norime priminti, kad doc. dr. R. Venckaus kritikos tekstus, parengtus ir publikuotus 2002–2018 m., galite skaityti elektroniniame archyve www.culture.venckus.eu. Apie jo kūrybą ir akademinę veiklą galite sužinoti apsilankę asmeninėje svetainėje www.venckus.eu, su fotografo veikla galite susipažinti – www.foto.venckus.eu, o apie jo skaitomus seminarus galite sužinoti www.seminar.venckus.eu. Doc. dr. R. Venckus tikisi sulaukti skaitytojų komentarų ir patarimų, kuriuos galite pateikti el. paštu remigijus@venckus.eu.


Publikacijos nuoroda

Venckus, R. (2018-06-15). R. Vaitkus: „Analoginė fotografija man visuomet buvo ir liks sava, arti širdies“. Šiaulių naujienos. Prieiga internetu: http://www.snaujienos.lt/kultura-ir-pramogos/37628-kulturos-kirtis-r-vaitkus-analogine-fotografija-man-visuomet-buvo-ir-liks-sava-arti-sirdies.html (žiūrėta 2018-10-27). 


Nuo 2017-ųjų metų birželio mėnesio dr. Remigijus Venckus kuruoja kritinių straipsnių skiltį „Kultūros kirtis” savaitraštyje „Šiaulių naujienos”, kur publikuojami  jo straipsniai, apimantys humanitaristikos, socialinių reiškinių, technologijų, edukacijos ir meno klausimus.


Kiti straipsniai savaitraščio skiltyje KULTŪROS KIRTIS

Abstrakčios tapybos žaismas

Abstrakčios tapybos žaismas Prof. dr. Remigijus Venckus Kviečiame skaityti rubrikos „Kultūros kirtis“ autoriaus Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesoriaus dr. Remigijaus Venckaus straipsnį...

„Wizz Air“ privertė mane pasijausti benamiu

„Wizz Air“ privertė mane pasijausti benamiu Prof. dr. Remigijus Venckus Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesorius dr. Remigijus Venckus yra nemažai...

Techno-iliuzija

Techno-iliuzija Prof. dr. Remigijus Venckus Po kelių mėnesių pertraukos kviečiame skaityti rubrikos „Kultūros kirtis“ autoriaus Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesoriaus dr. Remigijus...

Mokslo ir meno dialoguose

Mokslo ir meno dialoguose Prof. dr. Remigijus Venckus Kviečiame skaityti Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesoriaus, medijų menininko ir kritiko dr. Remigijaus Venckaus pokalbį su...

Tiriantis ir komunikuojantis menas

Tiriantis ir komunikuojantis menas Prof. dr. Remigijus Venckus Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesorius dr. Remigijus Venckus ne tik kuria fotografiją,...

Menininkas kaip mediumas, kuriantis asmeninę mitologiją

Menininkas kaip mediumas, kuriantis asmeninę mitologiją Prof. dr. Remigijus Venckus Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesorius dr. Remigijus Venckus 2018...

Fotografijos istorijos ekskursai Rimgaudo Malecko kūryboje

Fotografijos istorijos ekskursai Rimgaudo Malecko kūryboje Prof. dr. Remigijus Venckus Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesorius dr. Remigijus Venckus...

Dailininkas Laimonas Šmergelis

Dailininkas Laimonas Šmergelis Prof. dr. Remigijus Venckus Kviečiame skaityti rubrikos „Kultūros kirtis“ autoriaus Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesoriaus dr. Remigijaus Venckaus...

Saulėraščių fenomenas

Saulėraščių fenomenas Prof. dr. Remigijus Venckus 2018 m. lapkričio 23 d. publikavome Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesoriaus dr. Remigijaus Venckaus parengtą interviu su panevėžiečiu...

Žilvinas Kropas: aš tikiu tuo, ką kuriu

Žilvinas Kropas: aš tikiu tuo, ką kuriu Prof. dr. Remigijus Venckus Žilvinas Kropas: aš tikiu tuo, ką kuriu Prof. dr. Remigijus Venckus Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų...

Du Šagalai

Dr. Remigijus Venckus. Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesorius dr. Remigijus Venckus ne tik pats rengia meno parodas, bet ir rašo apie įvairius meno renginius. Šį...

Protected: Diktatorių ir menkystų kino portretai

Dr. Remigijus Venckus. Tęsiame rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesoriaus dr. Remigijaus Venckaus ekspresionistinio kino istorijos pasakojimą. Šį kartą kviečiame...

Protected: Vokiečių ekspresionistinis kinas

Dr. Remigijus Venckus. Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesorius dr. Remigijus Venckus tęsia kino istorijos pasakojimą. Šį kartą kviečiame skaityti jo straipsnį...

Protected: Begarsio kino komedijos

Dr. Remigijus Venckus. Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesorius dr. Remigijus Venckus tęsia kino istorijos pasakojimą. Šį kartą kviečiame skaityti jo straipsnį...

Protected: Ankstyvasis klasikinis Holywood’as

Dr. Remigijus Venckus. Tęsiame rubrikos „Kultūros kirtis“ autoriaus Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjo doc. dr. Remigijaus Venckaus pasakojimą apie kiną. Šį kartą kviečiame skaityti apie...

Protected: Kino stebuklas

Dr. Remigijus Venckus. Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus ne tik kuria fotografijos meną, bet gerokai anksčiau jis kūrė ir...

Masinė komunikacija

Dr. Remigijus Venckus. Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus ne tik vadovauja komunikacijos studijų programoms, bet ir dėsto masinės...

R. Venckus: Ar privalome antikinėms skulptūroms nutapyti drabužius?

Dr. Remigijus Venckus. Praėjusią savaitę rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus dalijosi savo asmeninėmis refleksijomis fotografijos...

Kultūros kirtis. Fotografijos ir tapybos dialogas

Dr. Remigijus Venckus. Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus yra pripažinęs, kad vienas iš asmenų pastūmėjusių kurt fotografiją buvo...

Rimtai ir švietėjiškai apie tai, kas yra komunikacija!

Dr. Remigijus Venckus. Rubrikos „Kultūros kirtis autorius“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas, šiuo metu universitete dėstydamas masinės komunikacijos teorijas, pastebi viešojoje erdvėje...

Kai rankos pradeda niežtėti…

Dr. Remigijus Venckus. Šiandien meno ir kultūros žmonės dažnai diskutuoja apie technologijomis grįstą medijų meną, kurio naujoves taip pat seka rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto pramogų...

Kaštonų skerdimo metas ir pasipriešinimas „atpiskėms“

Dr. Remigijus Venckus. Rubrikoje „Kultūros kirtis“ miesto urbanistikos klausimais yra anksčiau rašęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus. Nors ir gyvendamas Vilniuje jis...

„Sugrįžimas į Fluxus“ arba dar kartą apie videomeną

Dr. Remigijus Venckus. „Sugrįžimas į Fluxus“ – tai rubrikos „Kultūros kirtis“ autoriaus Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjo doc. dr. Remigijaus Venckaus videomeno, sukurto 2002–2018 m.,...

Etiopijos kelias

Etiopijos kelias Prof. dr. Remigijus Venckus Etiopijos kelias Prof. dr. Remigijus Venckus Reklama Straipsnis Pretekstas Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas...

Apie niekada nesibaigiančią vasarą

Dr. Remigijus Venckus. Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilnius Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus ne viename savo interviu yra paminėjęs, kad mielai užsiimtų grožinės...

Nechuliganiškas kultūros chuliganas

Dr. Remigijus Venckus. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus vasario 2 d. įvykusios savo autorinės parodos „Aš esu kitas. Skirta Šiauliams“ atidarymo metu paminėjo visiems...

Aš nesistengiu kurti gražaus meno ir būti kam nors patogus

Romualda Urbonavičiūtė kalbina dr. Remigijų Venckų. „Šiaulių naujienų“ penktadienio numeriuose publikuojame interviu ir kritinius straipsnius, parengtus Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjo doc. dr....

Aš esu kitas

Dr. Remigijus Venckus. Penktadienio rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus yra ne tik meno ir kultūros kritikas, bet ir aktyvus...

Gap Year, teatras ir savęs paieškos

Dr. Remigijus Venckus. 2017 m. lapkričio 3 d. publikavome Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjo doc. dr. Remigijaus Venckaus straipsnį apie jo autorinę parodą „Dienoraščių vietos“, surengtą Anykščių...

Moters kūno grožis

Dr. Remigijus Venckus. Penktadienio rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus šį kartą ir vėl grįžta prie meno kritikos klausimų. Kviečiame...

Kalėdinis manifestas arba išpažintis sau

Dr. Remigijus Venckus. Nors visos šventės, kurias aš išgyvenau ir dar išgyvensiu per savo gyvenimą, turi nuosavą kvapą, tačiau Kalėdos yra ypatingos. Jos visada kvepėdavo mano senelių namais, prie stalo laužiamu ir dalijamu avinėliu; net tuščios lėkštės, skirtos...

Šokti gyvenimą kiekvienu savo judesiu

Dr. Remigijus Venckus. Penktadienio rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus lankydamasis „Šiaulių naujienų“ redakcijoje minėjo, kad jo...

Apie Gabrielės meno galeriją

Dr. Remigijus Venckus. Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus vasarą apsilankęs „Šiaulių naujienų“ redakcijoje paminėjo, kad jam širdis...

Kai kuriu – tai skaitau savo mintis

Dr. Remigijus Venckus. Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus paskutiniu metu dalijasi mintimis ir interviu labai įvairiomis ir...

Kas yra menų inkubatoriai?

Dr. Remigijus Venckus. Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus yra ne tik aktyvus meno kritikas ir fotomenininkas, tačiau jis pakankamai...

Noriu būti mokytoju!

Dr. Remigijus Venckus. Rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus prieš kelias savaites naršydamas socialiniuose tinkluose pastebėjo savo...

Country kultūros ekskursas

Dr. Remigijus Venckus. Tikriausiai dauguma dienraščio skaitytojų pastebėjo, kad rubrikos „Kultūros kirtis“ autorius yra plačiai apie kultūrą svarstantis tyrėjas ir menininkas. Jo akiratyje atsiranda įvairūs kūrėjai, netradiciškai gyvenimą suvokiantys asmenys, kalbą ir...

What’s up guys? Gal pagaliau pradėkime gerbti savo kalbą?

Dr. Remigijus Venckus. Privačiuose ir viešuose pokalbiuose vis dažniau ir dažniau naudojame iš kitų kalbų perimtus žodžių junginius. Neretai į pasakojimą įterpiame angliškus naujadarus. Galbūt visa tai nutinka ne specialiai, apie tai iš anksto net nepagalvojus....

Dar kartą apie kūrybingumą ir kūrybines industrijas

Dr. Remigijus Venckus. Skilties „Kultūros kirtis“ autorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus ne kartą savo mintimis dalijosi kūrybingumo ir inovacijų temomis. Iš jo...

Esame kovojantys už tikrą kultūrą ir mūsų gretos auga!

Dr. Remigijus Venckus. Dienraščio „Šiaulių naujienos“ penktadienio numerio skilties „Kultūros kirtis“ skaitytojams siūlome susipažinti su dviejų Remigijų pokalbio fragmentais. Šį kartą Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų...

Broliškai apie gyvenimą Norvegijoje

Dr. Remigijus Venckus. Dienraščio „Šiaulių naujienos“ penktadienio numerio skilties „Kultūros kirtis“ skaitytojams siūlome susipažinti su dar viena neįprasta Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjo...

Muzika iki ir po postmodernizmo

Dr. Remigijus Venckus. Dienraščio „Šiaulių naujienos“ penktadienio numerio skilties „Kultūros kirtis“ skaitytojams siūlome susipažinti su labai neįprastu Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjo doc....

Kodėl mums yra svarbios pramogos?

Dr. Remigijus Venckus. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų fakulteto (KIF) Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus savo kuruojamoje „Šiaulių naujienų“ rubrikoje „Kultūros kirtis“ yra ne kartą rašęs apie pramogų...

R. Venckus vadovaus Pramogų industrijų katedrai

Lekt. Jovilė Barevičiūtė kalbina dr. Remigijų Venckų. Šiauliečiams gerai pažįstamas doc. dr. Remigijus Venckus nuo 2017 metų pradeda vadovauti naujai Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedrai, kuri vykdys...

Filosofija – mano meilė

Dr. Remigijus Venckus. Dar gyvendamas Šiauliuose ir studijuodamas dailininko specialybėje vis dažniau ir dažniau skaitydavau filosofines knygas. Visada mane grauždavo dilema: ar kurti meną, ar apie jį rašyti remiantis filosofijos teorijomis. Ne senai peržvelgdamas...

Apie mano kūną tavyje

Dr. Remigijus Venckus. Ne viename savo tekste, skelbtame rubrikoje „Kultūros kirtis“, doc. dr. Remigijus Venckus (atstovaujantis Vilniaus Gedimino technikos universitetui) jau yra minėjęs, kad anksčiau gyveno, mokėsi ir dirbo Šiauliuose. Viena jo seniausių pažinčių...

R. Venckus apie madą ir fotografiją

Sigitas Laurinavičius kalbina dr. Remigijų Venckų. „Šiaulių naujienose” jau buvome publikavę straipsnį apie kaimyniniame mieste, Panevėžyje vykusią tarptautinę fotografijos bienalę „Žmogus ir mestas” (2017 m. liepos 14 – 21 d., rengėjas Panevėžio dailės galerijos...

Tarptautinis grafikos meno pleneras

Dr. Remigijus Venckus. Įprasta manyti, kad vasara Lietuvoje dažniausiai yra skirta atostogoms, draugų ir giminių lankymui, bendravimui. Tačiau taip yra ne visiems. Meno kūrėjams vasara yra kolektyvinės kūrybos metas. Vasara – tai dailės plenerų metas. Jau ketvirtą...

Žmogus ir miestas

Dr. Remigijus Venckus. „Kultūros kirčio“ rubrikoje ir vėl dalijamės penktadienio straipsniu-interviu, kurį parengė medijų kultūros kritikas ir menininkas doc. dr. Remigijus Venckus. Šį kartą straipsnio autorius diskutuoja su kaimyninio miesto Panevėžio tarptautinės...

Šiuolaikinis universitetinis mokslas ir jo ateitis

Dr. Remigijus Venckus. Nors vasara ir atrodo skirta poilsiui bei pramogoms, tačiau tai yra ir metas, kai jauni žmonės, baigę vidurines mokyklas, renkasi savo studijų kryptį. Dažną jaunuolį, taip pat ir tėvelius kamuoja klausimas apie Lietuvos mokslo ateitį. Aktualiais...

Pramogos kilmės beieškant

Dr. Remigijus Venckus. Vasara daugeliui asocijuojasi su laisvalaikiu ir pramogomis. Šiuo metu dauguma atostogauja arba dar tik planuoja savo atostogas, taip pat ir pramogas. Apie tai, kad pramogos yra svarbi žmogaus kultūros dalis, savo įžvalgomis dalijasi medijų ir...

Žmogaus teisės ir žmogus be korupcijos

Dr. Remigijus Venckus. Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktorius doc. dr. Remigijus Venckus rubrikoje „Kultūros kirtis“ tęsia pokalbių ciklą su teisininkais. Šį kartą kviečiame susipažinti su diskusijos fragmentu,...

Profesoriaus Vaidoto Janulio vidinės atminties grafika

Dr. Remigijus Venckus. 2017 m. birželio 8 d. 17 val. Šiaulių dailės galerijoje atidaryta dailininko grafiko prof. Vaidoto Janulio apžvalginė jubiliejinė kūrybos paroda, kuri veiks iki liepos 1 d. Žymaus šiauliečio kūryba yra puikiai pažįstama Kazimiero Simonavičiaus...

Vulgarioji publicistika

Dr. Remigijus Venckus. Šiuolaikinės masinės komunikacijos priemonės gamina ir platina labai įvairų turinį. Gausu pavyzdžių, kai turinys peržengia padorumo ribas, kai vulgariai aptariamos temos gali būti iškreiptos ir taip suklaidinančios skaitytoją. Dalijamės...

Apie aukštųjų ir profesinių studijų kokybę

Dr. Remigijus Venckus. Laikraščiai, televizija ir radijas nuolatos kelia aukštojo mokslo pertvarkos klausimus. Socialinių tinklų diskusijose vyksta net radikalios apsižodžiavimo akcijos. Apie tai, kiek ir kaip reikia renovuoti mokslą ir švietimą, savo parengtu...

Kūrybingumas, sėkmė ir šiuolaikinė visuomenė

Dr. Remigijus Venckus. Žiniasklaida ir socialiniai tinklai mirga nuo kvietimų ugdyti įvairias kūrybiškumo kompetencijas, akys raibsta nuo pranešimų apie sėkmingas kūrybingųjų karjeras. Šiais metais „Šiaulių naujienose” publikuojamas Kazimiero Simonavičiaus...

Laiškai mamai arba penkios dienoraščio ištraukos

Dr. Remigijus Venckus. Gegužės pirmąjį sekmadienį visi sveikinsime savo brangiausią žmogų mamą. Ši diena sukelia labai daug įvairių minčių, prisiminimų, ši diena taip pat verčia mus būti labiau atlaidesniems, supratingesniems ir net net pasitikrinti savo meilę artimam...

Nuomonė apie aukštojo mokslo pertvarką

Dr. Remigijus Venckus. Kovo 6 d. veiklą pradėjo Ministro Pirmininko sudaryta valstybinių aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo darbo grupė. Ji turėjo įvertinti vasario mėnesį Ministro Pirmininko kvietimu socialinių dalininkų pateiktus per 40 pasiūlymų dėl atskirų...

Kaip darbas durnių mylėjo, o durnius meilės išsižadėjo

Dr. Remigijus Venckus. Už trijų dienų minėsime Tarptautinę darbo dieną. Šios dienos istorija susijusi su 1886 m., kai gegužės 1-ąją Čikagos mieste vyko darbininkų demonstracija. Buvo reikalaujama sutrumpinti darbo laiką iki 8 valandų per dieną. Antrasis tarptautinis...

Pykčio piliečiai

Dr. Remigijus Venckus. Šiuolaikinė žurnalistika yra kardinaliai pasikeitusi nuo tos, kuri egzistavo prieš gerus kelis dešimtmečius. Didžioji žurnalistinės veiklos rezultatų dalis skelbiama internetinėje erdvėje, bet nebe spausdintiniame laikraštyje arba žurnale. Tokiu...

Pradėkime tikėti

Dr. Remigijus Venckus. Artėja šv. Velykos, kurios suburs bendrajai maldai tikinčiuosius, glaudiems pokalbiams – gimines ir artimuosius. Galima pastebėti, kad šiandien dažnam Lietuvos gyventojui tikėjimas, bendrumas, vienybė atrodo kaip nuvertėjusios sąvokos. Visuomenė...

Nuogo kūno baimės

Dr. Remigijus Venckus. Koks yra šiuolaikinis kūnas mūsų gyvenamojoje aplinkoje? Kaip nuogo kūno atvaizdus suvokiame šiuolaikiniame vizualiajame mene? Kodėl žiūrovą glumina nuogas kūnas paveiksle, spektaklyje ar kino filme? Kodėl nuogumą demonstruoja menininkai? Ką...

Kalbėti, ar iš vis nebekalbėti? Štai kur klausimas

Dr. Remigijus Venckus. Neretai galima išgirsti, kad šiuolaikinis jaunas žmogus beveik nebeskaito knygų. Jaunas žmogus epizodiškai skiria laiko skaityti interneto portalų antraštes. Nors tai ir gali atrodyti kaip didžiulė problema arba Europinės knygos kultūros...

Apie miesto urbanistiką

Dr. Remigijus Venckus. Jau kurį laiką netylant diskusijoms apie Šiaulių miesto pagrindinės pėsčiųjų gatvės renovaciją savo mintimis ir pastabomis miesto urbanistikos tema dalijasi Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto...

Pin It on Pinterest